Barkod Etiket

60x150 plastik pp opak barkod etiket

Barkod sistemi, ürünlerin fiyatlarının bir sistem üzerinden kolaylıkla barkod etiket ile öğrenilmesi için uygulanan bir sistemdir. Barkod etiket bulunan ürünlerde firmaya gelen her ürün bir kayıt sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Bu ürünün satış işlemleri sırasında bilgisayara okutulan etiket sayesinde ürün fiyatı hemen ekranda belirir ve müşteri kolaylıkla ödemesini yapar ve ürün satış işlemini tamamlar.

Her sektörde kullanılan etiketler ve barkod etiket seri olarak tüketilmektedir. Bu nedenle etiket üretimi yapan bir firma ile çalışırsanız firma olarak yaşayacağınız sıkıntılar en aza inmektedir. Alanında uzun yıllardır hizmet veren firmalar ile çalışmanızı önermekteyiz.

Sunulan hizmet belirli bir kaliteye sahip olmaz ise barkod etiketlerinizden istenilen verimi almanız pek mümkün olmayabilir.

BARKOD ETİKET ÇEŞİTŞERİ

Firmanız için barkod etiketleri kullanmaya karar verdiğiniz zaman uygun boyut ve tasarım ile yapılması gerekmektedir. Barkod etiket uygulanan baskılar açısından ikiye ayrılmaktadır.

·        Termal Transfer Barkod Etiketi

Kâğıt üzerine uygulanan bir baskı türüdür. Termal karton, metalize, kuşe, opak,vellum, data gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu etiketlerde dış etmenlere karşıdayanıklılık ön planda tutulmaktadır. Nem, toz, ısı, ışık gibi pek çok konuda dayanıklı olan bu etiketler oldukça fazla tercih edilmektedir. İstenilen büyüklükte yapılan bu barkod etiket özellikle sağlık, tekstil, otomotiv gibi alanlarda tercih edilmektedir.

TermalBarkod Etiket

Kâğıt etiket üzerine termal lamine uygulaması yapılan etiket türüdür. Nem, ışık, ısı ve alkole karşı dayanıklıdırlar ve duyarlı olarak tasarlanan etiketlerin kendi kendine kararma özelliği bulunmaktadır.

Firmalarda sıkça kullanılan barkod etiket genel olarak üç çeşit ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Kâğıt barkod etiketler;genel olarak yırtılabilen ve basit kâğıttan yapılmış etiketlerdir. Piyasada ençok kuşe kâğıda basılmış olan kâğıt etiket kullanılmaktadır.

Plastik içeren etiket; opak, mat, silver, demir baş ve güvenlik amaçlı basılan barkod etiketler plastik etiketli olmaktadır. Bu tarz etiketlerin ortak noktası esneyebilen ve kolaylıkla yırtılmayan türden olmasıdır.

Demirbaş etiketler; bu etiketlerin ortak özelliği ise yapıştırıldıkları yerden çıkmıyor olmalarıdır.Bu nedenle sıklıkla değişime uğramayan ürünler üzerinde kullanılmaktadır. Özellikle firmalarda yer alan sabit demirbaşlarda bu tarz barkodlama kullanılabilmektedir. Bu sayede demirbaş sayımlarında bir cihaz yardımı ile barkodlar okutularak kolaylıkla gereken kontroller yapılabilmektedir.

Her barkod etiket belli bir kullanım ömrüne sahiptirler. Nem, su, ısı, ışık gibi önemli faktörler barkod etiketin ömrünü de belirlemektedir.

Firmanızın faaliyet gösterdiği alana göre en uygun etiketleri seçerek uzun zaman kullanabilirsiniz. Özellikle ürünlerin çok küçük olduğu yapı marketlerde genel ürün barkod etiketler çok büyük önem taşımaktadır. Kasada bulunan ürün bardoku sayesinde ürünler tek tek etiketlenmek zorunda kalmamaktadır. Bir adet raf etiketi ve bir adet kasada bulunan barkod etiketile işlem kısa sürede halledilebilmektedir.

Firmanız için barkod etiket sistemine geçmeye karar verdiğiniz zaman bu etiketlerde seri olarak basım yapıldığını göz ardı etmeyiniz. Doğru şekilde barkot etiket ile fiyatlandırma yapılan ürünlerin satışı, stok kontrolü gibi işlemleri çok kısa sürmektedir. Barkod uygulaması sayesinde büyük firmalar gerekli takipleri kolaylıkla yapabildikleri için hemen her firmada uygulanmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın