Termal Barkod Etiketler

Yazar: Kalite Barkod Okunma Sayısı: 554 Yayınlanma Tarihi 11 Jul 2018 Yorum: 0

Termal Etiket nasıl oluşur ?
Termal etiketler genellikle 70/80 gr kağıdın üzerine termal lamine edilerek üretilmektedir. Termal etiketlerde kullanılan beyaz kağıdın yüzeyi mat ve pürüzlüdür.

Termal Etiket de baskı alımı ?
Bu etiketlere termal lamine edilmesi sonucunda ısıya maruz kaldığında kararma meydana gelir ve bu şekilde baskı alınır.
Barkod etiket çeşidi olan termal etiket basımında kullanılan barkod yazıcının baş bölgesinden geçmesi sonucunda etiketin üzerine lamine edilmiş termal ısı ile tepkimeye girerek kararma meydana gelir.

Termal Etiketin Kalitesi Nasıl Anlaşılır ?
Termal etiketi kullanmadan kalitesini ölçek amacıyla alev gibi bir ısıya maruz bırakmak yerine tırnağımızla hafifçe bastırarak çizilmesi yeterli olacaktır.
Tırnağımızla çizdiğimizde etiket de koyu bir kararma meydana geliyorsa kaliteli malzemeden üretilmiş termal etiket demektir, koyu bir kararma yerine hafif griye çalan bir kararma meydana geliyorsan termal etiketin miadını dolduğu anlaşılmalıdır.

Termal Etiketlerde Baskı Maliyeti Nedir ?
Termal etiketler kullanımı kolay olan etiketlerdir barkod yazıcınıza sadece etiket takmanız yeterli olacaktır, termal etiketlerde ribon kullanılması gereksizdir bu yüzden baskı maliyeti yoktur.

Termal Etiket Kullanımının Dez Avantajları ?
Etiketler yüzeyine termal lamine edildiğinden dolayı dış etkenlere karşı dayanıksızdır bu sebeple termal etiketler hızlı tüketilmelidir ve kullanıldığı ve saklandığı ortamda nem, ısı, ışık etkisi olmamalıdır.
Termal etiketler ısı, ışık nem gibi dış etkenlere maruz kaldığında üzerine lamine edilen termal tepkimeye girerek etiket de kararma meydana gelir ve üzerinde bilgiler okunmaz.

Termal Etiket de Kullanılan Yapışkan Türleri Nelerdir ?
Termal etiketler kullanılan ortam ve yapıştırılan zeminin özelliklerine göre ihtiyaç doğrultusunda farklı yapışkanlık özelliği gösteren kimyasal maddeler kullanılarak üretilmektedir.
Akrilik ( Normal ) : Akrilik kullanılarak üretilen termal barkod etiketler normal yapışkanlık özelliği gösterir.
Holtmelt ( Kuvvetli ) : Holtmelt kullanılarak üretilen barkod etiketler son derece kuvvetli yapışma özelliğine sahiplerdir. Genelde yapıştırılan yüzeyde kolay çıkmaz zorlanırsa yırtılarak çıkan etiket özelliğidir.
Nonpern ( Kolay ) : Nonpern kullanılarak üretilen termal barkod etiketler yapıştırılan yüzeyden kolay çıkar yırtılmaz ve çıkdıkdan sonra yüzeyde herhangi bir iz bırakmaz.
Deepfrezee ( Soğuğa dayanıklı ) : Genelde soğuk hava depolarında kullanılan termal etiketlerdir. Deepfreze kullanılarak üretilen termal barkod etiketler suğukda diğer etiketlere göre yapışkanında herhangi bir deforme meydana gelmez ve yapışkanlık özelliğini korur.

Termal Barkod Etiket Ölçüleri ?
Termal etiketler müşterinin ihtiyacına göre üretilmesi mümkündür.  Genelde başlangıç seviyesinde olan barkod yazıcılarda sağdan sola genişlik maksimum 100 mm uzunluğunda olmalıdır.
Termal etiket üretilmesi için bizimle etiketin ölçüleri ve kaç adet/top ihtiyacınız olduğunu paylaşmanız yeterlidir.
Termal Etiketin Kullanım Alanları ?
Termal etiketler yapıştırılacak yüzeyin ve bulunacağı ortamın uygun olması durumunda her sektör de kullanılabilir.
Nakliye sektöründe ürünlerin ayırt edilmesi için koli üzerine uygulanır.
Sağlık sektöründe ilca üzeri yapıştırılması ve barkod numarası alımında kullanılır.
Üretim sektöründe üretilen mal yada hammaddenin barkodlanması amacıyla kullanılır.
Market sektöründe ise fiyatlandırma amacıyla kullanılmaktadır.
 Sitemizden aynı gün kargo ile ister 1 Rulo Termal Etiket, İsterseniz 15 Rulo'lu termal etiket ekonomik fiyata sahip olabilirsiniz.
 
 
 
 
 

Yorumlar
Yorum Yap

Barkod Etiket, Termal, Kuşe, Silvermat, Yapışkanlı kağıt