Rulo Etiket Nedir? Rulo Etiket Avantajları

Hayatın her alanında teknolojik gelişmelere bağlı yeni kavramlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Teknolojik gelişmeler, insan hayatını kolaylaştıran, zaman ve maliyet yönünden tasarruf sağlıyor. Buna göre ürünlerin kullanım tipleri ve şekilleri de değişiyor. Bu değişimlerden biri de etiketleme alanında sıkça kullanılan rulo etiketler. Peki, rulo etiket nedir? Rulo etiket, barkod yazıcılara uygun olarak üretilen ve özel kesim ölçülere sahip etiket türüdür. Rulo etiketler sayesinde çok fazla sayıda etiketi, yine çok fazla farklı ölçü tipinde elde edebilirsiniz. Bu şekilde sevkiyat ve kullanım kolaylığı da kazanmış olursunuz.

Rulo etiket, etiketlerin üzerine yapıştığı tutucu kağıdın rulo halinde hazırlanmış halidir. Bu şekilde barkod yazıcının rulo hanesine konularak tek seferde birçok işlem kolaylıkla sağlanır ve etiketlerin yapıştırılma işlemi de daha hızlı gerçekleşir. Rulo etiket, aynı zamanda maliyet yönünde önemli bir avantaj sağlar. Uygun şartların sağlanması durumunda 5 yıla kadar depolanabilir ve saklanabilir.

Rulo Etiket Çeşitleri

Rulo etiketler öncelikle kullanılan yapışkan kağıdının cinsine göre ikiye ayrılır. Bunlar; kağıt bazlı ve plastik bazlı rulo etiketlerdir. Etiketlerin kullanım ihtiyacına göre üretilen bu etiket türlerinden kağıt bazlı olanlar: Kuşe, eko termal ve termal barkod etiketlerdir. Plastik bazlı etiketler ise; Silvermat, PP (Polipropilen) Opak, PP Mat, Fastyre yani Kumaş Etiketi gibi türlere sahiptir. Dolayısıyla rulo etiket çeşitleri, bugün kullanılan tüm endüstriyel etiket tiplerini kapsamakla birlikte yapışkan kağıdı cinsine göre iki ana türe sahiptir.

Rulo Etiket Fiyatları

Yukarıda değindiğimiz rulo etiket çeşitleri, kendi içlerinde kullanılan malzemenin tekniğine göre farklı fiyatlara sahiptir. Her tür rulo etiket de yine boyutlarına bağlı olarak fiyat farklılıkları gösterir. Bu nedenle rulo etiket fiyatları konusunda öncelikle kullanım alanı, ihtiyaç olan boyutlar ve kalite tercihi önemlidir. Aynı ölçüleri temel alarak bir kıyaslama yapıldığında ise kağıt bazlı etiketlerin fiyatları, plastik bazlı etiketlere göre daha düşüktür. Plastik bazlı etiketlerde ise aynı ölçüde silvermat etiketler, PP Opak etiketlere göre daha yüksek fiyata sahiptir. Kullanım alanınız ve ihtiyacınıza en uygun, en üst kalite üretimde, talep ettiğiniz boyutlarda rulo etiketlere kolayca ulaşmak için tıklayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Telefon Yol Tarifi WhatsApp