Boş (baskısız) Etiket Nedir?

Yazar: Kalite Barkod Okunma Sayısı: 157 Yayınlanma Tarihi 25 Nov 2018 Yorum: 0

Baskısız içeriğinde hiçbir yazının olmadığı etiketlere boş etiket  ya da baskısız etiket adı verilir.  Bu ürünü alan kullanıcı isteğine göre barkod yazıcı ya da etiket yazıcısı ile istediği baskıyı alabilir. En çok kullanılan boş etiket türleri baskısız boş etiket ve baskısız boş kuşe etiketlerdir. Marketlerde , pastanelerde ve alışveriş yaptığımız her yerde karşımıza çıkan ve barkot işlemleri gibi düzenlemelere yarayan boş etiketler üreticinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Baskısız boş etiket fiyatları baskılı etiket fiyatlarına göre daha uygun fiyatlıdır. Boş baskısız etiketlerin fiyatlandırması İstediğiniz etiket türüne boyutuna kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Boş Etiket Çeşitleri Nelerdir

Müşterinin isteğine göre boş basılan ve istenilen boyutta olabilen Ürün etiketi türlerinde olan bütün etiketlerin hepsini kapsayan boş etiket türleri ;

 •    Kuşe etiket
 •    Termal etiket
 •      Eco termal etiket
 •     Semi termal etiket
 •     Lamine termal etiket
 •     Ribon baskıya uygun etiket
 •     Opak etiket
 •     Şeffaf etiket
 •     Demirbaş etiket
 •     Silver mat etiket
 •     Mat pp etiket
 •     Filmictyre etiket
 •     Floresan etiket
 •     Kağıt bazlı etiket
 •      Endüstriyel etiket

 

Boş etiketi Neden Tercih Etmeliyim?

Boş etiket tercih eden bütün müşterilerin kendi bünyelerinde kullandıkları barkod makinaları, etiket makinaları, terazi, kantar gibi makinaları bulunmaktadır. Büyük marketlerde manav, et ve şarküteri bölümlerinde tartılardan çıkan ve alınan ürünlerin miktarı ve ücretini belirten etiketler boş etiket türleridir. Müşterinin ya da tüketicinin kendi ürün bilgilerini yazdırmak için kullanma gereği duyduğu boş etiket bir çok sektörde kullanılmaktadır. Kargo firmalarında müşterinin adını soyadını gönderici ve alıcı bilgilerinin bulunduğu geniş etiket türü de boş etiketlerdendir. Boş etiket ya da diğer adıyla baskısız etiket tercih eden müşterilerin çoğu kuşe etiket ya da termal etiketleri tercih etmektedir. Sağlamlığı ve ısıya dayanıklılığıyla ürünlere kaliteli baskılar yapılabilmektedir. Boş etiket müşterinin isteği doğrultusunda her türlü ebat ve Türde istenilen miktarda basılmaktadır.

 

Boş Etiket Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baskısız yada boş etiket siparişi verirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlara dikkat edilmemesi durumunda Etiket kullanıcılarının zor durumda kalacağı durumlar ortaya çıkabilir.

Öncelikle boş etiket talep eden müşteri firmasının kullandığı barkod makinası, Etiket makinası, Kantar ya da terazi gibi makinaların markalarına ve ölçü ebatlarına uygun ürün talep etmeleri gerekmektedir.  Boş Etiket üreticisi makinanın boyutuna göre bobine etiket saracak ve sorun yaşamanızı engelleyecektir. Aksi durumda etiket makinaya sığmayabilir ya da fazla boşluk kalarak makinanın takılmasına yada arıza durumuna geçmesine neden olabilir. Kullandıkları makinaya uygun olmayan etiketler firmalarını zor durumda kalmalarına neden olacaktır.

Kullanacakları boş yada baskısız etiketlerin kalitesi de çok önemlidir. Kullandıkların ürün çeşitliliğine göre etiketin kalitesinin mutlaka değişkenlik göstermesi gereklidir. Mesela dondurucuda bekleyen ürünün etiketi ile sıcak bir ortamda bekleyen etiketin kullanım malzemeleri dayanıklı olup olmadıklarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Boş etiketin bastırılacağı etiketçi de çok önemlidir. Kalitesiz, ucuza mal edilen etiket ürüne yapışmama ve çabuk yıpranma, yırtılma gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle boş etiketin yaptırılacağı firma kaliteli iş yapan güvendiğiniz firma olmalıdır.

Baskısız etiket ya da boş etiket bir çok alanda kullanılmaktadır.

Ø  Hastanelerin hasta kabul ve kan alma bölümünde

Ø  Marketlerin şarküteri, meyve sebze reyonlarında

Ø  Kargo ve taşımacılık firmaları

Ø  Özel şirketler, okullar

Ø  Postaneler

Ø  Pastaneler vs.

 

 

 

 

Yorumlar
Yorum Yap

Barkod Etiket, Termal, Kuşe, Silvermat, Yapışkanlı kağıt