Termal Etiket Nedir, Termal Etiket Özellikleri

Termal Etiket, Termal Etiket Fiyatları

Rulo barkod etiketler arasında en sık kullanımı olan etiket türü, termal etiketlerdir. Peki, termal etiket nedir? Termal etiket kavramındaki termal kelimesi, ısıl anlamına gelir. Termal etiketlerin üretiminde termal bir tabaka kağıda lamine edilir. Etiket kağıdının üzerine lamine edilen bu termal malzemesi, etiketin barkod yazıcının ısısıyla temasını sağlayarak yazıyı üzerine almasını sağlar. Bu teknik özelliklerden dolayı termal etiket tanımı şu şekilde yapılabilir: “Termal etiket, üstüne termal tabaka lamine edilmiş, ribon kullanılmadan üzerine yazı alabilen ve koruyucu tabakası olmayan, kağıt bazlı rulo barkod etiket türüdür.”

Termal etiketler, kolay kullanımlı ve üzerinde ilave koruyucu tabakası olmayan etiket türü olduğu için kısa süreli kullanımlar için ideal etiket türüdür. Dış koşullardan etkilenme, ısı, su, nem gibi risklerin olmadığı, kuru gıda, market, basit mağazacılık gibi alanlarda sıkça tercih edilir. Termal etiketlere yazı için kullanılacak yazıcılarda ribon kullanımı gerekli değildir. Termal etiketler, rulo barkod etiket türleri içindedir ve istenilen ebatlarda temin edilebilir.

Termal Etiket Türleri: Eko Termal, Lamine Termal Etiketler

Termal etiketler Eko termal etiketler ve lamine termal etiketler olarak da isimlendirilirler. Esasen yukarıda genel tanımını yaptığımız termal etiket tanımı, eko termal etiket için de geçerlidir. Çünkü eko termal etiketler, termal laminasyonuna sahip, kağıt bazlı, barkod etiketlerdir.

Lamine termal etiket kavramı ise hem kağıt bazlı hem de plastik yani Polipropilen bazlı ürünler için kullanılır. Dolayısıyla rulo etiketler arasında lamine termal etiket kısa süreli kullanım amaçlı kağıt bazlı eko termal ya da daha dayanıklı polipropilen (PP) bazlı etiketler için de kullanılan bir ifadedir. PP bazlı lamine termal etiketlere yazım için eko termal etiketlerde olduğu gibi ribon kullanımı gerekli değildir.

 Termal Etiket Fiyatları

Termal etiketler, kolay kullanımının yanı sıra kısa süreyle saklanacak, sergilenecek mal ve ürünlerde kullanılır. Bu sayede geniş bir kullanım alanına sahiptir. Termal etiketler, kolay kulanım özelliği ve üretim tekniği nedeniyle birim bazda en uygun fiyatlı barkod etiket türüdür. PP Lamine termal etiket fiyatları ise ayrı bir kategoride yer alır ve daha yüksek birim fiyatlara sahiptir. İstenilen ebatlarda üretilebilen ve kullanım kolaylığı sağlayan, en güncel termal etiket fiyatları, en üst kalite üretimlerle sitemizde yer alıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın