Barkod Etiketi Satın Alırken Cevap Bulmamız Gereken 5 Soru

Yazar: Kalite Barkod Okunma Sayısı: 496 Yayınlanma Tarihi 14 Jul 2018 Yorum: 2


Ürünlerime yapıştırdığımız etiketler tamamen yeni bir görünüm kazandırmaktadır. Ürünlerimiz için ideal etiket hangisi olmalı ? Barkod etiket satın alırken cevap bulmamız gereken 5 soruyu inceledik.
1.       Barkod etiketin büyüklüğü nasıl olmalı ?
 
Ürünlerimizi üzerine yapıştırdığımız barkod etiketler yapıştırılacak yüzeyin büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Ürünlerimize baskı aldıktan sonra ürün özelliğine göre uygun mesafeden okunacak şekilde olmalıdır.
Barkod etiketlerin büyüklüğü kesinlikle ürün estetiğine ve albenisine pozitif yönde katkı sağlamalıdır.

2.       Yapıştırılacak yüzeye göre barkod etiket seçilmeli
Etiketlediğimiz yüzey temiz ve pürüssüz ise normal yapışkanlı barkod etiket işimizi görecektir. Yüzey pürüzlü yada boşluklu ise kuvvetli yapışkanlı yanı holtmelt yapışkanlı barkod etiket seçmemiz doğru olacaktır.
 
3.       Barkod Etiketlerin kullanım süresine göre etiket seçilmesi.
Hızlı tüketin ürünlerde ucuz ve pratik baskı alınabilen termal etiket tercih edilmesi uygun olacaktır. Termal etiketlerin barkod lama süresi 3 ile 6 ay arasında bulunduğu ortamın durumuna göre değişiklik göstermektedir.
Etiketlemenin biraz daha uzun süreli olmasını istiyorsak kuşe etiket tercih etmemiz faydalı olacaktır. Kuşe etiketler, termal etiketler gibi kağıt bazlı etiketler olmasını yanı sıra daha dayanıklıdır. Yalnız kuşe etiket satın almadan önce barkod yazıcımızın ribonlu baskıya uygun olması ve etiketi beraberinde ribon da satın almamız gerekmektedir,1.       Su ve Yırtılmaya Dayanıklı Etiketler.
Barkod etiket için kullanacağımız etiketler ürünlerin özelliklerine göre su ve yırtılmaya dayanıklı olmasını istiyorsak plastik bazlı etiketler tercih etmemiz gerekir.
 
5.       Uzun süreli ve Silinmez Baskılı Barkod etiketler
Şimdide uzun soluklu kullanmamız gereken etiketleri inceleyelim. Örneğin demirbaş etiketi olarak kullanacağımız barkod etiketler gibi..
İlk önce etiketlerimizi plastik bazlı etiketlerden seçmemiz gerekmektedir.
Etiket Seçimimizi yaptıktan sonra suya ve silinmeye karşı dayanıklı olan resin ribon tercih etmemiz gerekmektedir.


-

Yorumlar
Yorum Yap

Barkod Etiket, Termal, Kuşe, Silvermat, Yapışkanlı kağıt